Čo zvážiť pri výbere správneho matraca?

Pokojný spánok je rozhodujúci pre udržanie nášho celkového zdravia a psychickej pohody. Mať správny matrac je jeden z hlavných aspektov, ktorý vám pomáha skvalitniť váš spánok. Výber ideálneho matraca môže byť zložitý pri toľkých alternatívach na trhu. V prvom rade, dôležité je zohľadniť svoje individuálne potreby pre čo najkvalitnejší spánok zo zdravotného hľadiska, a takisto vyberať správny matrac na základe vymedzeného finančného rozpočtu. V tomto článku sa na to pozrieme bližšie a poradíme vám, kam za kvalitným a cenovo dostupným matracom.

posteľ

Čo je potrebné zohľadniť pri správnom výbere matraca?

1. Matrac, ktorý vyhovuje partnerovi

Je dôležité myslieť na matrac, ktorý znižuje prenos pohybu, ak zdieľate posteľ s manželom. Schopnosť pohybu bez rušenia spánku druhej osoby umožňuje matrac so silnou pohybovou izoláciou. Všímajte si aj akúkoľvek potenciálnu produkciu hluku. Pri zatlačení môžu niektoré matrace, najmä tie s taštičkovými pružinami, vytvárať hluk. Výber matracov s pamäťovou penou alebo taštičkovými pružinami pomáha znižovať rušenie hluku.

2. Dávajte pozor na alergie a citlivosť na materiál

Zvážte matrac, ktorý je hypoalergénny a odolný voči roztočom, ak máte alergie alebo inú citlivosť. Prírodné materiály odolné voči alergénom, ako je latex a pamäťová pena, by mohli byť dobrou voľbou. Okrem toho môžu matrace s umývateľnými a snímateľnými poťahmi podporovať udržiavanie prostredia na spánok bez baktérií a alergénov.

matrac

3. Ak máte možnosť, vyskúšajte si matrac

Predtým, ako sa rozhodnete pre matrac, je dôležité si ho vyskúšať. Využite bezplatnú skúšobnú dobu, ktorú mnohí predajcovia a výrobcovia matracov poskytujú. Na vyhodnotenie pohodlia a podpory strávte aspoň 10 až 15 minút vo svojich typických polohách spánku. Po tomto praktickom stretnutí získate lepšiu predstavu o tom, ako matrac pôsobí a či spĺňa vaše očakávania.

Ak hľadáte spoľahlivého predajcu kvalitných matracov s výhodnou cenou, rozhodne nezmeškajte túto akcii na matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace.