Pekný reklamný plagát si môžete vytvoriť aj doma vďaka dostupnosti rezacích plotrov

Mnohé grafické štúdiá či reklamné kancelárie sa venujú hlavne propagovaniu najrozličnejších druhov produktov, ktoré treba verejnosti predstaviť v čo najlepšom svetle, aby sa dostali do povedomia ľudí a prinútili ich k nákupu. Na prezentáciu produktov tak využívajú aj možnosť lepenia reklamných letákov na rozličné plochy prístupné verejnosti. To, aký vplyv má reklama na predajnosť tovarov, si môžeme odpovedať sami, pretože ku každému z nás sa dostávajú reklamné slogany či farebné reklamné plochy, vyskakujú na nás z každej strany. Produkty, o ktorých nevieme, nekupujeme, a tak má řezací plotr ich reklama význam. Profesionálne grafické štúdiá tak dokážu vytlačiť reklamné plagáty v rozličných veľkostiach, na čo im slúžia aj rezacie plotre. No okrem profesionálnej reklamy si na nich môžu tlačiť vlastné grafické nápady aj bežní ľudia či začiatočníci.

Kvety sú vďačná téma plagátov

Na tento typ tlače sú určené rezacie plotre GRAPHTEC, SECABO alebo ručné rezacie nože GCC. Rezací ploter značky GRAPHTEC série 7000 má v štandardnej výbave optický senzor, ktorého úlohou je načítať orezávacie značky a na ich základe potom ploter dokáže vyrezať obrázok presne podľa jeho obrysu. Presná poloha pri tlači je nutná, tú zabezpečujú 4 značky pri každom obryse, tak sa dajú korigovať aj prípadné deformácie teplom pri ich fixácii. Tento typ plotra má rýchlosť rezania 1000mm/s a médium môže mať minimálny rozmer 85mm a maximálny 1372mm.

Moderné zariadenia na rezanie či gravírovanie

SECABO je ploter za výhodnú cenu a využíva sa prevažne na vyrezávanie z bežných samolepiacich fólií, jeho rezacia rýchlosť dosahuje 600mm/s a je určený hlavne pri nenáročných projektoch a pre začiatočníkov. Jednoduchším nástrojom je GCC- ručný rezací nôž, ktorý dokáže vyrezávať aj pod ulom 45 a 60°. Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek typ plotra, výsledkom bude pekný grafický výstup presne podľa vašich predstáv v primeranej kvalite a farebných tónoch na vysokej kvalitatívnej úrovni.