Aké účinky má matcha?

Vo väčšine prípadov však ide o pascu na peniaze a účinky takýchto produktov nie sú ničím podložené. Zdravá káva a čaj však existujú. Matcha čaj. Je vám slovo matcha povedomé? Pravdepodobne áno. O matcha čaji sa v poslednom čase veľa rozpráva a píše. Dokonca ste už možno aj vyskúšali matcha latte v kaviarni. Každá dobrá kaviareň má v ponuke už aj túto zdravú verziu kávy.

matcha

Čo je matcha?

Matcha sú zelené lístky odrody kvalitného, silného zeleného čaju plného antioxidantov. Pestuje sa priamo v Japonsku a ďalšou procedúrou sa z lístkov matchy získava zelený prášok. A práve ten sa predáva v obchodoch so zdravou výživou pre ľudí, ktorým záleží na svojom zdraví a chcú pre svoje telo urobiť niečo prospešné.

Matcha účinky na zdravie.

V prvom rade je plný antioxidantov, čo zabezpečí vyplavenie toxínov z nášho tela. S tým je spojené aj zlepšenie trávenia a urýchlenie metabolizmu. Matcha čaj má však priaznivé účinky na imunitný aj cievny systém.

Príprava matcha čaju.

Matchu si môžete zakúpiť v podobe prášku na totalvital.sk. Kvalitný matcha prášok si potom môžete v pohodlí domova pripraviť na rôzne spôsoby. Najviac ľudia poznajú matcha čaj. Príprava je jednoduchá a rýchla. Stačí vám zaliať lyžičku matcha prášku prevarenou vodou. Nepoužívajte však vriacu vodu. Prídete tak o množstvo vitamínov. Ideálna teplota vody na zaliate matcha čaju je 60 stupňov Celzia.

matcha

Matcha latte.

Dokonalá chuť matcha latte je ideálnou zdravou variantou kalorického latte. Matcha prášok vám dodá všetky potrebné látky a dochutiť ho môžete prírodným sladidlom. Namiesto vody použijete napenené mlieko a dokonalé latte je na svete. Nepotrebujete drahý stroj na prípravu latte. Postačí vám obyčajný šejker, v ktorom napeníte mlieko a pridáte matcha prášok. Navštívte ešte dne stránku totalvital.sk a vyberte si svoj matcha prášok. Nemôžete nič lepšie urobiť, ako dopriať si každý deň šálku zdravého matcha čaju.