Ako na osvetlenie záhradného bazéna a terasy

Zaobstarali ste si na záhrade bazén a radi by ste k nemu pozvali vašich kamarátov? Chceli by ste tu usporiadať oslavu narodenín alebo dokonca svadobnú oslavu, ale obávate sa, že prostredie nebude dostatočne atraktívne v čase, keď sa vonku zotmie? Toto sa stáva tam, kde majú ľudia bazén iba na kúpanie a relaxáciu v priebehu dňa, ale akonáhle je vonku tma, bazén zakrývajú plastovou fóliou a musia počkať do druhého dňa. Ak máte v nádrži vyhrievanú termálnu vodu alebo tepelné čerpadlo, ktoré zaistí vhodnú teplotu vody aj večer, prečo to nevyužiť?

osvetlenie bazéna

Istou možnosťou, ako situáciu vyriešiť, je montáž LED pásov do exteriéru. Súčasné technológie LED svietidiel umožňujú doslova kúzliť, ponúkajú mnoho spôsobov využitia a podporujú výrazným spôsobom vašu kreativitu. Akonáhle uchopíte pásik do ruky, začnete ho tvarovať do oblúkov, slučiek, elíps, pásik umiestnite na okraj nádrže, vložíte ho medzi schody pri bazénovej terase, môžete ho mať v blízkosti zeme alebo naopak vysoko nad hlavou, skrátka nie ste tu obmedzení prakticky ničím.

bazén v noci

IP krytie – veľmi dôležitým parametrom exteriérových svietidiel je zabezpečenie svetelného zdroja pred prienikom vody, vlhkosti a prachu. Svietidlo musí byť vybavené takým krytom, aby nedochádzalo ku skratu elektrických súčiastok, k poškodeniu výrobku a zároveň aj k nebezpečenstvu úrazu elektrickým prúdom. Tomuto parametru sa prezýva IP krytie alebo Ingress Protection, rozlišujeme niekoľko typov IP krytov a tie, ktoré sa využívajú vonku na záhrade pri bazéne, kde je všade veľa vody, a pohybujú sa tu ľudia naboso, musia mať tie najvyššie stupne.

Farba svietidiel – čo by vás tiež mohlo zaujímať, je možnosť vytvárať rôzne farebné variácie LED pásov. Základné osvetlenie je vo farbe bielej, buď studenej alebo teplej (podľa obsahu modrého svetla), ale taktiež je možné farby osvetlenia voliť v nekonečných variáciách pastelových farebných tónov.