Akú vodu pijete?

Voda je na svete jedna z najdôležitejších zložiek pre náš život. Na Slovensku máme veľké šťastie, že máme dostatok pitnej vody, ktorá nám tečie priamo z kohútika. Skutočne nie každý má šťastie na pitnú vodu. Niektoré krajiny pitnú vodu vôbec nemajú a v niektorých sa nachádza iba v obmedzenom množstve alebo iba vo výdajných miestach. U nás stačí otočiť kohútikom a pitná voda nám tečie nielen na pitie, ale spotrebovávame ju aj na sprchovanie či pranie. Aj keď z vodovodu voda tečie neustále a vždy by mala byť pitná, nie vždy je kvalitou aj stopercentná. Aj pitná voda môže mať rôznu kvalitu. Ak chcete mať istotu, že voda, ktorá tečie z vášho kohútika je bez pridaných kovov či rôznych baktérií, neváhajte urobiť analýzu pitnej vody.

voda

Test pitnej vody vám urobia na vodaservis.sk. Z testu sa zisťuje prítomnosť rôznych baktérií vo vode, ale takisto prítomnosť kovov, ktoré sú pre náš organizmus nežiadúce. Pri teste pitnej vody sa zisťuje aj samotná tvrdosť vody. Aj keď Slovensko je v niektorých miestach známe mäkkou či tvrdou vodou, takáto voda nemusí byť hneď zlá. V prípade, že vás trápi tvrdá voda máte skôr problémy s bielymi škvrnami vodného kameňa na vašich vodovodných batériách či hromadenie vodného kameňa na kanvici a hrncoch.

voda

V takomto prípade nemusíte zúfať a aj takáto voda môže byť stopercentne kvalitná. Stačí, ak siahnete po zmäkčovačoch vody, ktoré aj z tvrdej vody urobia vodu primeranú. Vodaservis.sk sa zaoberá takisto vodou zo studne. Najmä v týchto prípadoch studničnej vody nemáte nikdy istotu, aká voda sa vo vašom podzemí nachádza. Analýzu pitnej vody môžete preto využiť aj na vodu studničnú. Využite ešte dnes možnosť testu pitnej vody, analýzy alebo zadováženie si rôznych filtrov a dezinfekčných prostriedkov na zabezpečenie kvalitnej pitnej vody pomocou vodaservis.sk.