Efektivita práce je jedným z faktorov úspešnosti

Pri rozvoze a preprave či skladovaní tovaru sú dôležité aj dokumenty, ktoré tovar popisujú a identifikujú, a to je zabezpečené formou papierových dokumentov. Lepíme ich na viditeľné miesto na zásielky, a tie môžu byť umiestnené aj v exteriéri, kde na nich prší či svieti slnko, preto ich treba ochrániť napríklad vložením do priesvitnej plastovej obálky, ktorú možno na obal nalepiť.

Priehľadnosť je dôležitá

Rozbehnuté prepravné služby a veľké sklady, kde sa sústredí mnoho zásielok, si vyžadujú aj riešenie na zabezpečenie prehľadnosti a rýchlej identifikácie všetkého, čo sa v nich nachádza. Dôležité sprievodné listy a dokumenty je možné vložiť do plastových priehľadných obálok, ktoré sa prilepia na zásielku. Všetko dôležité tak bude dobre viditeľné a zároveň nalepovacie obálky aj chránené pred poškodením. Balenia obálok je možné zakúpiť v počte 100, 500 a 1000 kusov.

Okrem priehľadných obálok trh prináša aj obálky s potlačou, v piatich veľkostiach a niekoľkých typoch potlačí. V prípade požiadavky obálok na mieru výrobca môže dodať obálky s potlačou až štyroch farieb. Popis zásielky a všetko dôležité k nej bude tak dobre chránené v tejto obálke s potlačou, prilepiť ju môžete kamkoľvek, na paletu či iný typ obalu. Je to rýchla a jednoduchá možnosť označenia tovaru.

Papierové obálky sú často využívané

Obálky, ktoré sme spomínali, majú pevné a jednorazové uzatváranie, no existujú aj obálky s viacnásobne uzatvárateľným uzáverom. Ich praktickosť je hlavne v tom, že po nalepení na tovar je možné ich opakovane otvárať a zatvárať, ak je nutné dokumenty do nich vkladať alebo vyberať či doplniť o ďalšie listy. Voči poškodeniu aj poveternostným vplyvom sú odolné, veľkosti v ponuke sú dve a predávajú sa v baleniach po 1000 kusov. Rýchla identifikácia tovaru je dôležitá pre zjednodušenie práce v skladoch a pri preprave tovarov, skráti sa tým čas hľadaním medzi mnohými rovnakými zásielkami, adresát sa tak rýchlejšie dostane k svojmu tovaru a prepravca tak zefektívni svoju činnosť.

Posted in Nezařazené