Keď stres ničí dokonca aj váš sexuálny život.

Joga vie urobiť s telom divy. Tí, ktorí ju pravidelne cvičia mi určite dajú za pravdu. Pri správnom dýchaní dokáže pomôcť aj našej mysli ukľudniť sa. Ázijské kultúry proste vedia, ako na to. Stáročné tradície v oblasti meditácie, medicíny a poznania ľudského tela aj ducha môžu západný svet mnohému naučiť. Tí z nás, ktorí uprednostňujú kariéru, povinnosti, potreby iných pred svojimi vlastnými, častokrát nevedia vystúpiť zo začarovaného kruhu plného zhonu, zahĺbiť sa na chvíľku do seba, užívať si prítomný okamih. A hlavne – relaxovať. Stres nás síce poháňa k vyšším výkonom, ale ak sme mu vystavený dlhodobejšie a najmä, ak ho nevieme zdravo ventilovať, podpíše sa negatívne pod naše zdravie. Ak neviete, prečo vás z ničoho nič začala bolieť hlava, seklo vás v krížoch, prečo máte neustále tráviace potiaže, čo keď sa za tým zákerne skrýva práve stres. Partnerský život je oveľa kvalitnejší, ak problémy z vonku neprenášame aj do spálne.

Tantra

Ak si v hlave nenesieme dnešnú hádku so šéfom, zlé vysvedčenie detí v škole, že nemáme na nič čas, dokonca ani na sex a keď si už pár minút nájdeme, nedokážeme pri ňom myslieť na nič iné, len na naše problémy. Za psychológom určite v túto minútu bežať nemusíte. Pomôcť si dokážete aj svojpomocne, s použitím tých správnych postupov.

Love

Jedným z nich je tantra. Keď sme už spomínali východné filozofie, korene tantry pochádzajú z Indie. Postupne prešla mnohými modifikáciami a dnes môžeme tantru poznať vo forme tantrických masáží. Tantra pracuje s mužskou a ženskou sexuálnou energiou. Jej cieľom je priviesť tieto dva prvky k harmónii. Tantra masáž pomocou rozličných senzuálnych masážnych techník pomáha navodiť pocit relaxácie, rozkoše a sexuálneho súznenia. Tantra nie je iba forma predohry k samotnému sexu, aj keď môže byť jeho súčasťou. Jej cieľom je hlavne znovuobjavenie vašej sexuálnej energie a to, ako si s partnerom viete znova užívať jeden druhého.