Nový matrac je investíciou do vášho zdravého spánku.

V minulosti bola ponuka matracov na posteľ veľmi obmedzená, no aj napriek tomu ľudia nejako zvlášť tento problém neriešili. Kedysi matrace vyplnené slamou nahradili pružinové matrace, čo bola v tom čase doslova revolúcia v tomto smere. Neskôr s používaním nových materiálov prišiel na trh starý známy molitan, ktorý sa razom uchytil ako výplň do takmer všetkých matracov. A už tento materiál ľudia považovali za vrchol komfortu, aký si len vedeli v tom čase predstaviť.

Dnes by už také molitanové matrace, ktoré sa vyležali za veľmi krátky čas, nespĺňali ani tie najmiernejšie kritéria kladené na vhodné matrace. Aj keď dnes väčšinu predávaných matracov tvoria práve penové matrace, tak materiál, z ktorého sú vyrobené, je na míle vzdialený od starého molitanu.

posteľ

Penové matrace Segum sú dnes veľmi obľúbené a kombináciou rôznych druhov penových materiálov je možné docieliť veľmi kvalitné matrace, ktoré ponúkajú klientom množstvo výhod. Sú vhodné pre študentov aj starších ľudí, pričom niektoré typy sú cenovo dostupné širokej verejnosti. No už aj dnes renomovaní výrobcovia ponúkajú penové matrace, ktoré patria k tým najluxusnejším na trhu, čomu samozrejme zodpovedá aj ich cena.

Najväčšou výhodou penových matracov je ich flexibilita a pružnosť, takže sa dokážu dokonale prispôsobiť ľudskému telu. Pritom vôbec nezáleží na vašom rošte postele, sú vhodné naozaj na všetky rošty. Nie je výnimočné, že niektorí ľudia čakajúci na svoju novú posteľ spia veľmi pohodlne na penovom matraci, ktorý je položený na podlahe bytu.

posteľ

Pri kúpe penového matraca však nesiahajte po najlacnejšom produkte, pretože nízkej cene väčšinou zodpovedá aj nízka kvalita. Takéto matrace sa rýchlo vyležia a rýchlo sa stávajú nevhodnými pre zdravý spánok. Existuje veľké množstvo sendvičových penových matracov, ktoré sú zložené z viacerých materiálových vrstiev a spĺňajú aj veľmi prísne kritéria kladené na dnešné matrace. Pred ich výberom sa však vždy poraďte s vyškoleným predajcom, ktorý vám poradí pre vás ten najvhodnejší matrac.