Odsudzované masáže

Tantrické masáže Bratislava sú jedinečný druh masáží. Vychádzajú z umenia, učenia s filozoficko-náboženského smeru tantrizmu, ktorý prevzal základy z indického budhizmu. Reč ale nie je o dákom novovekom budhizme, ale veľmi, veľmi starom, pretože korene tantrických masáží a samotného tantrizmu siahajú do ďalekej histórie už pred naším letopočtom (ako uvádzajú niektoré zdroje; tieto informácie sa však nezhodujú a nájdete množstvo zdrojov s množstvom rôznych teórii o vzniku tantrizmu). Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že tantrizmus a jeho učenie a praktizovanie nebolo vždy prístupné širokej verejnosti tak, ako je tomu v súčasnej modernej dobe.

masaz

Je paradox, že kedysi o ňom vedela len určitá skupina ľudí, ktorá si ju predávala z generácie na generáciu, len niekoľko v úvodzovkách bohom vyvolených poznalo tajomstvá aplikovania tantrických masáží, poznalo jej čara a mala tú česť nechať na sebe toto staroveké umenie otestovať, a dnes, keď je prístupné každému, kto chce, je toto umenie odsudzované, nechcené, opovrhované a odsúvané na vedľajšiu koľaj ako niečo spoločnosťou neprijateľné, nechutné, oplzlé, nemravné, necudné a jednoducho neakceptovateľné.

masaz

Pritom jedna jediná vec, ktorá spoločnosti robí problémy je tá, že pri masáží je masér/masérka a klient totálne nahí, pretože tak dochádza k ďaleko intímnejšiemu kontaktu a zjednoteniu tela, duše, ducha, nehmotného tela a narovnanie a prečistenie čakier. Popravde, znie to ako úbohé odôvodnenie toho, prečo by sme mali tantrické masáže vnímať ako niečo pohoršujúce a mali by sme sa tomu vyhýbať na míle ďaleko. Ako keby dnešný moderný svet nebol presýtený nahotou, erotikou, fyzickému uspokojeniu a starostlivosti o svoje fyzické telo, ktoré je hmotnou schránkou nášho vnímania. Tantrické masáže majú navyše preukázateľné liečivé účinky na telo a myseľ.