Všetky požadované vlastnosti spotrebičov dnes zastupujú moderné produkty

V bežnom živote toho postupom času vymieňame pomerne veľa, mnohé veci, spotrebiče či iné pomôcky sa opotrebúvajú a je potrebné ich nahradiť novými, to platí aj pri osvetlení, pretože staré produkty už nevyhovujú novým požiadavkám a trendom, ktoré smerujú k používaniu ekologických a úsporných produktov. Halogénové žiarovky a ostatné osvetľovacie telesá tak dostávajú stopku a nahrádzajú ich LED-ky.

Klasická banka halogénovej žiarovky

Výmena za LED osvetlenie má svoje plusy, získame tak dizajnovo oveľa zaujímavejšie a pestrejšie osvetlenie, ktoré šetrí naše financie, ale aj životné prostredie, má dlhú životnosť a vďaka nápaditému tvaru konštrukcií sa dajú umiestniť aj do doposiaľ málo dostupných miest, hovoríme o LED pásikoch. Ostatné tradičné svietidlá majú tiež svojich nástupcov.

Moderné interiéry využívajú vlastnosti bodových žiaroviek SMD LED GU10, ktoré sú momentálne najpopulárnejšie. Dajú sa tradične zabudovať do podhľadov alebo stien, pod kuchynskú linku či do šatníka alebo na dosiahnutie požadovanej atmosféry v priestore. Umožňujú led bodove svetla tvoriť zaujímavé dekorácie a prechody farieb, ich kvalitné a vysoké podanie farieb a ich verné zobrazovanie majú na svedomí kvalitné COB či SMD LED čipy.

Jeden z typov LED žiaroviek

Preblikávanie či neprestajné jemné svietenie žiaroviek je minulosťou, tieto LED žiarovky obsahujú CCD driver, ktorý tento efekt eliminuje. Na trhu je možné nakúpiť LED žiarovky v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnu, teplú a studenú, každú určenú do iného prostredia. Žiarovky GU10 je možné zohnať aj v DUAL-WHITE verzii, čo umožňuje nastavovanie diaľkovým ovládačom a voľbu či prechod medzi jednotlivými odtieňmi bielej farby svetla. Doplnená je funkcia stmievateľnosti a navyše sa tieto žiarovky dajú ovládať aj mobilným telefónom. Kompatibilita s klasickými závitmi žiaroviek je bonus, ktorý LED-ky ponúkajú, to znamená, že pri vyhorení žiarovky nie je potrebné kupovať nový luster či lampu, stačí výmena žiarovky. Eshopy ich ponúkajú v pestrej škále, stačí iba vedieť, čo hľadáte.